LETNÍ DĚTSKÝ TÁBOR RATIBOŘ

2021

program a celotáborová hra s názvem

„Antické legendy“

Soubory ke stažení :

– Přihláška 2021
– Seznam věcí
– Základní informace 2021

DŮLEŽITÉ :
pro odeslání přihlášky je nutné si požádat o číslo na e-mailové adrese info@detske-tabory.net nebo na telefonním čísle 602 117 628

„Antické legendy“

Kdy: od 3.7. – 16.7.2021
Za kolik: 4.900,- Kč
Pro holky a kluky od 6 let

Stalo se již tradicí, že v první polovině července s dětmi vyrážíme na letní tábor do Ratiboře u Žlutic. A tak i část těch následujících „velkých“ prázdnin hodláme strávit na louce obklopené lesy a krásnou přírodou asi 2km od malé vesničky Ratiboř. Jedná se o stálé tábořiště se stany s podsadou a podlážkou, někde v lesích, bez vymožeností jako je elektřina, bazén a podobně.

Koupat se chodíme do rybníka vzdáleného 100 m od tábora.

Nezbytným doplňkem areálu tábora jsou 2 hřiště, na kterých se každoročně pořádají turnaje ve vybíjené, fotbalu, volejbalu, ringu a jiných sportech.

Samozřejmostí je úzká spolupráce s krajskou hygienickou stanicí v K. Varech, která pravidelně každý rok provádí kontroly, neustálý zdravotnický dohled, dodržování a kontrola pitného i stravovacího režimu. Děti jsou ubytovány ve dvoulůžkových stanech s podsadou. Tábor zajišťují a vedou lidé se zkušenostmi a kvalifikací (akreditace vzdělání ministerstva školství), kteří jezdí na dětské tábory více než patnáct let. Čtrnáct dní je docela dlouhá doba. Abychom tedy neumřeli hlady, jezdí s námi i zručný kuchař a skvělá paní kuchařka pře
s rok pracující ve školní jídelně, kteří se snaží 5× denně připravit něco dobrého k snědku. Pobyt je přínosem pro rozvoj dětí – pomocí her mohou rozvíjet svou osobnost a schopnosti, naučí se spolupracovat v kolektivu, odpočinou si od všedního školního života a odnesou si mnoho zážitků i dovedností. Program pobytu je z velké části podřízen celotáborové hře, která zábavnou formou seznamuje děti s pravidly pobytu v přírodě, orientací v terénu, prohlubuje jejich manuální zručnost a fyzickou kondici. Tábor znamená pro děti hlavně mnoho her a zážitků, ale také prověří jejich samostatnost a schopnost pomoci kamarádům ve chvíli, kdy to potřebují. Máte-li zájem poslat své dítě na náš letní tábor,
kontaktujte nás prosím na info@detske-tabory.net

Jak a kam platit :

Platbu letního tábora lze uskutečnit několika způsoby:
hotově (po telefonické domluvě)
převodem na náš bankovní účet
číslo účtu je 8840460217/0100 (Komerční banka). Abychom mohli platby lépe identifikovat, prosíme o uvedení variabilního symbolu (číslo přihlášky) na závazné přihlášce Vašeho dítěte.

Zdravotní způsobilost dítěte :

Každé dítě účastnící se zotavovací akce (letního nebo zimního tábora, …) musí mít doklad o zdravotní způsobilosti. Zdravotní způsobilost dítěte posuzuje a posudek vydává praktický lékař pro děti a dorost, který dítě registruje. Tento posudek má platnost po dobu jednoho roku od data vystavení, pokud během této doby nedošlo ke změně zdravotní způsobilosti dítěte.

Prohlášení o bezinfekčnosti :

Toto prohlášení dítě odevzdá s kopií kartičky zdravotní pojišťovny při odjezdu do tábora

Jak objednat pobyt :

Postup při zajištění pobytu dítěte na LDT Ratiboř

  • V sekci Soubory ke stažení si stáhněte soubor Přihláška, vytiskněte si všechny části přihlášky, případně si zaslání přihlášky objednejte na čísle 602117628
  • Pokud budete platit poukaz bez přispění zaměstnavatele, do 10. června 2021 uhraďte zálohovou platbu nebo celou částku složenkou nebo bankovním převodem na účet KB do 20.června 2021
  • Pokud bude cenu pobytu (nebo její část) hradit zaměstnavatel (např. z fondu FKSP), je nutné pro vystavení faktury zaslat spolu s přihláškou tyto údaje: fakturační adresu zaměstnavatele, IČO + DIČ a jméno rodiče, jehož zaměstnavatel bude poukaz hradit
  • Zašlete vyplněnou 1.část přihlášky na zpáteční adresu Zbyněk Brustmann, Drážní 18, 35002 Cheb, tímto okamžikem je rezervován pobyt dítěte na táboře

Rozvrh dne :

8:00

Budíček

8:05 – 8:20

Rozcvička-Ranní lov

8:20 – 8:30

Hygiena

8:30 -9:00

Snídaně, úklid

9:00 – 12:00

Dopolední program

12:00 – 12:45

Oběd

12:45 – 14:45

Polední klid

14:45 – 18:00

Odpolední program

18:00 – 18:30

Večeře

18:30

Nástup

18:45 – 20:00

Večerní program

20:30 – 21:30

Večerní hygiena

22:00

Večerka

Seznam věcí na tábor :

Doporučený seznam věcí na tábor (bez oblečení). Seznam si můžete stáhnout či vytisknout Seznam věcí

Doklady :
Podepsaná obálka s doklady. Nezapomeňte vyplněný list účastníka,  průkaz pojištěnce ( kopie). Obálku se všemi náležitostmi je třeba odevzdat u autobusu v den odjezdu zdravotníkovi.

Osobní léky :
V případě, že dítě užívá pravidelně nějaké léky, je třeba o tomto faktu informovat vedoucího a především zdravotníka tábora a předat mu krom dostatečné zásoby těchto léků i kompletní informace, které se k lékům a zdravotnímu stavu dítěte váží.

Kufr :
Zavazadla, do kterých se balí, mohou být velmi různá. Nejklasičtějším a možná i nejpraktičtějším zavazadlem je kufr, jelikož se dobře vejde pod postel. Při výběru vhodného zavazadla dbejte také na kvalitní zavírání

Menší batoh na výlety :
Je velmi důležitou věcí a není radno na něj zapomenout. Ideální pro kratší výlety. Výhodou jsou široké a regulovatelné popruhy, zpevněná záda a regulovatelný obsah. Pro některé akce se může hodit i batůžek, který se dá složit do ledvinky a rozložit jen v případě potřeby.

Spacák :
O spacáku by se dalo napsat mnoho stran, ale to není účelem tohoto seznamu. Každopádně je před jeho pořízením nutné se zorientovat. Pro povětšinou teplé letní počasí stačí spacák s komfortem od několika stupňů pod nulou do cca 20°C, z dutých vláken, která snesou vlhko a dají se i vyprat. Podstatným kriteriem je i objem spacáku, který by měl být zejména u dětí, které ho často balí do batohů, pokud možno co nejmenší. To zajistí i kompresní obal spacáku, který se dnes již většinou prodává s ním.

Izolační podložka (karimatka) :
Má široké využití – podložka na spaní do stanu, na puťáky nebo prostě jako podložka na sezení či opalování, tepelná izolace i ochrana proti vlhku. Převážně je používána karimatka o různé velikosti a šíři, která se dá v pořídit téměř v kterémkoliv sportu v ceně okolo sta korun (podle síly, velikosti, kvality,…). Tenká a skladná alumatka chrání spíše proti vlhku a ušpinění spacáku, jinak příliš neizoluje. Kvalitnější typy podložek pro táborové účely nemají pravděpodobně žádný smysl.

Turistická obuv  :
Boty na delší chůzi a do náročnějšího terénu by měly být pevné, nejlépe kožené a nad kotník (tak aby byl fixován). Jsou nutností pro delší výlety, často se ale hodí i pro program v táboře či jeho okolí, jsou-li nepromokavé s membránou, pak i jako náhrada holinek v deštivém počasí.

Sportovní obuv :
Sportovní obuv je nezbytností, neboť v ní děti absolvují většinu táborového programu. Tenisky by rozhodně měly mít solidní odpruženou podrážku, obyčejné kecky s plochou podrážkou jsou nevhodné a jejich užití při náročnějším programu odnesou zejména kotníky. Pokud jsou boty starší, vyplatí se ještě jedny náhradní.

Gumové holinky :
Holínky jsou nutné zejména když zaprší a vytvoří se množství bláta. Lze je samozřejmě nahradit obuví, která je pevná s voděodolnou membránou i po delší dobu (GoreTex, kožené pohorky, kanady apod.). Nepromokavá obuv je ovšem každopádně naprostou nutností pro děti na tábor, aby i po pár dnech deštivého počasí měly v čem chodit.

Volná obuv (sandály, žabky) :
Jsou velmi vhodnou obuví pro pobyt v táboře, oddechové činnosti i jako přezůvky k vodě. Jejich výhody jsou zřejmé: jsou lehké, snadno sbalitelné, nepotí se v nich nohy, rychle se obouvají.

Ešus :
Kompletní ešus patří k základnímu vybavení pro pobyt v přírodě. Na táboře se z něj nejen jí, ale občas se v něm i vaří a proto by měl být kompletní a v pořádku. Kompletní třídílná sada obsahuje i vnitřní malý ešus a víčko. Výhodnější je pořídit ešus s oušky. U většiny hliníkových ešusů je třeba zkontrolovat a případně upravit držátko.

Příbor :
Lžíce anebo celý příbor je jeden ze základních nástrojů, a proto by se mělo pamatovat i na takovou drobnost. Některé děti vystačí pouze s lžící, jiné preferují krom ní i vidličku a nůž – záleží na každém dítěti. U menších a obzvlášť zapomnětlivých dětí je dobré zvážit přibalení ještě náhradní lžíce.

Hrnek :
Patří mezi základní vybavení každého táborníka, který by ho nikdy neměl opomenout doma. Plechový či plastový hrnek by se v ideálním případě měl vejít do ešusu, čímž se ušetří místo. Krom pití se hodí třeba na sběr borůvek či malin apod.

Lahev na vodu :
Je důležitá pro dodržování pitného režimu dětí, zejména na putovních výletech. V současné době umělohmotných lahví pro dítě většinou nebývá problém si nějakou pořídit i v případě zničení či ztráty. Přesto je dobré ho vybavit kvalitní (pevnou) lahví již předem. Pro pochody jsou většinou lepší dvě menší láhve než jedna velká. Lépe se vyváží v batohu a v případě proražení má člověk ještě jednu. Ostatní ne však zanedbatelné drobnosti Plavky. Jsou věc, která jistě nepotřebuje rozsáhlé komentáře. Nezapomeňte k nim také dětem přibalit dobrý opalovací krém a pro neplavce nadlehčovací pomůcky. Dětem s sebou naopak nedávejte nafukovací matrace apod. V horkém letním počasí je třeba také myslet na pokrývku hlavy.

Hygiena :
Hygienické potřeby jsou spíše samozřejmostí a otázkou osobních preferencí. Je to věc, na kterou člověk zpravidla nezapomene, takže spíše pro úplnost. Zpravidla to bývá kartáček na zuby, zubní pasta, mýdlo v krabičce, šampón, krém na obličej, jelení lůj, zrcátko, hřeben, malý ručník na ruce a obličej, velký ručník na koupání, případně další věci dle vlastního uvážení.

Baterka :
Je na táboře nezbytností. Nezapomeňte na dostatečný počet náhradních baterií. V žádném případě však nevybavujte své děti petrolejem, svíčkami a zápalkami. Vše potřebné zajišťují vedoucí tábora.

Psací potřeby :
Blok a psací potřeby mají na táboře nezměrné využití. Také je dobré pamatovat na dostatečný počet dopisních papírů, obálek a známek. U malých dětí nezapomeňte nadepsat obálky adresami.

Šátek :
Šátek může dobře sloužit jako pokrývka hlavy, ale je velmi důležitý zejména jako pomůcka při táborových hrách všeho druhu.

Pláštěnka :
Něco proti dešti je rozhodně třeba. Je jedno, zda to bude klasická pevná pláštěnka, či pončo, které schová i batoh. Ovšem deštník je do přírody naprosto nepraktický.

Dále dětem můžete přibalit osobní věci dle záliby (hudební nástroj, fotoaparát, společenské hry, pálku na stolní tenis, atd.). U mladších dětí doporučejeme větší počet kusů oblečení. Doporučujeme dětem na tábor nedávat žádné drahé věci.

  Seznam již přihlášených dětí :

SEZNAM ÚČASTNÍKŮ LETNÍHO TÁBORA RATIBOŘ 2021

01. Jakub Frouz
02. Daniel Jeníček
03. Jan Řehák
04. František Horák
05. Rozárka Kadlecová 
06. Adélka Kadlecová
07. Ondřej Morávek
08. Jindřich Morávek
09. Antonín Jung
10. Michaela Stránská
11. Barbora Svárovská 
12. Petra Nagyová
13. Agáta Bubancová
14. Barbora Egerová
15. Dominik Eger
16. Jan Kočárník
17. Štěpán Hazuka
18. Honza Hartmann 
19. Barbora Hraničková
20. Emma Podhrázská
21. Anna Slavíková
22. Tereza Čásová
23. Nikola Musilová  (1.t)
24. Veronika Musilová (1t.)
25. Eliška Kůsová
26. Aneta Kůsová
27. Kateřina Králová
28. Alice Šatavová
29. František Lebeda
30. Vojtěch Lebeda
31. Vojta Juhos
32. Hana Juhosová
33. Petr Bielik
34. Natálie Mešková
35. Adam Růžek
36. Matyáš Petr   (ryb. 14)
37. Adam Krása
38. Tomáš Sumera
39. Damián Čech
40. Kristýna Křeválková
41. Štěpánka Procházková
42. Martin Holpuch
43. Natálie Krejčí
44. Ella Mohacsi
45. Ondřej Mašek
46. Aleš Holpuch
47. Lukáš Černík
48. Jan B. Šíma
49. Matěj Rybka (ryb.1t.)
50. Jan Bradáč  (ryb. 14)
51. Daniel Jančík   (ryb. 1t.)
52. Marek Jančík   (ryb. 1t)
53. Jan Valuš       (ryb. 1t.)
54. Karel Ontko    (ryb.14)
55. Jakub Honek  (ryb. 2t.)
56. Jiří Hlaváček   (ryb 14)
57. Tomáš Fridel (ryb. 2t)
58. Sebastian Rada (ryb. 2t)
59. Bohumil Plicka  (ryb. 2t)
60. Petr Plachý (ryb. 14)

61. Pavel Majda
62. Michal Brustmann
63. Damián Soběhart
64. Daniel Soběhart
65. Boris Cheníček
66. Nina Cheníčková
67. Matyáš Kaprál’
68. Maxmilián Kaprál’

69. Ondra Kopecký
70. Denisa Pávová
71.Lukáš Brustmann
72. Veronika Jeníčková
73. Matiáš Hranička 
74. Alice Hořčičková
75. Tomáš Hrodek
76. Tomáš Valenta
77. Matěj 
78. Laura
79. Ondřej Kastl
80. Zuzana Kastlová
81. Adámek
82. Machová
83. Kabrhel
84. Kabrhel

Anička             
Milan
Hanka
Zbyněk            
Šárka               
Denisa
Jana
Honza  Sobi    
Ondra
Bára                 
Honza Chenda
Vojta
Vlaďka
Radek